This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.

Acero VS Jove

Acero vs Jove

Acero
Acero
  • 3 - 1
  • Played

Jove

Head-to-Head in the last 3 years
Date   Home   Away
2016-03-13
15/16
Acero 0-0 Jove
2015-10-18
15/16
Jove 1-1 Acero
[ Show all games ]


Standings in this competition
Total
# Team P Gam W D L Goals
1 Xàtiva 31 15 9 4 2 27:12
2 Saguntino 30 16 9 3 4 22:11
3 Orihuela 28 15 8 4 3 23:13
4 La Nucía 28 15 8 4 3 19:11
5 Crevillente 28 15 8 4 3 21:18
6 Eldense 27 15 8 3 4 21:14
7 Atzeneta 26 15 8 2 5 19:13
8 Jove 26 15 8 2 5 21:18
9 Villarreal III 23 15 7 2 6 20:15
10 Vilamarxant 21 15 5 6 4 24:20
11 Rayo Ibense 19 15 5 4 6 16:19
12 Silla 19 15 5 4 6 10:13
13 Roda 19 15 5 4 6 15:20
14 Alzira 18 15 5 3 7 13:24
15 Novelda 16 15 4 4 7 20:24
16 Acero 14 15 3 5 7 12:18
17 Elche II 14 16 3 5 8 13:20
18 Paterna 10 15 2 4 9 10:21
19 Torre Levante 10 15 2 4 9 8:19
20 Paiporta 9 15 2 3 10 6:17
Home
# Team P Gam W D L Goals
1 Xàtiva 22 8 7 1 0 17:6
2 Saguntino 20 8 6 2 0 14:3
3 Jove 19 8 6 1 1 16:8
4 Vilamarxant 15 8 4 3 1 14:7
5 Crevillente 15 8 4 3 1 9:8
6 La Nucía 14 6 4 2 0 10:2
7 Orihuela 14 6 4 2 0 11:4
8 Eldense 14 8 4 2 2 10:4
9 Atzeneta 14 8 4 2 2 9:5
10 Rayo Ibense 14 8 4 2 2 11:8
11 Roda 14 8 4 2 2 10:9
12 Villarreal III 13 7 4 1 2 13:6
13 Silla 13 8 4 1 3 7:7
14 Alzira 11 7 3 2 2 7:6
15 Novelda 10 7 3 1 3 12:12
16 Paiporta 9 8 2 3 3 4:5
17 Elche II 8 8 2 2 4 8:10
18 Acero 8 7 2 2 3 5:7
19 Paterna 7 8 2 1 5 8:14
20 Torre Levante 2 7 0 2 5 3:11
Away
# Team P Gam W D L Goals
1 Orihuela 14 9 4 2 3 12:9
2 La Nucía 14 9 4 2 3 9:9
3 Crevillente 13 7 4 1 2 12:10
4 Eldense 13 7 4 1 2 11:10
5 Atzeneta 12 7 4 0 3 10:8
6 Saguntino 10 8 3 1 4 8:8
7 Villarreal III 10 8 3 1 4 7:9
8 Xàtiva 9 7 2 3 2 10:6
9 Torre Levante 8 8 2 2 4 5:8
10 Jove 7 7 2 1 4 5:10
11 Alzira 7 8 2 1 5 6:18
12 Vilamarxant 6 7 1 3 3 10:13
13 Silla 6 7 1 3 3 3:6
14 Novelda 6 8 1 3 4 8:12
15 Acero 6 8 1 3 4 7:11
16 Elche II 6 8 1 3 4 5:10
17 Rayo Ibense 5 7 1 2 4 5:11
18 Roda 5 7 1 2 4 5:11
19 Paterna 3 7 0 3 4 2:7
20 Paiporta 0 7 0 0 7 2:12

All matches in Home/Away condition

Tercera Division 2018/2019 - Group 6

Acero
  Home   Away   1st Goal
16º Acero 1-2 La Nucía -
16º Acero 1-0 Silla 12º -
16º Acero 1-1 Elche II 17º -
16º Acero 0-0 Torre Levante 19º -
16º Acero 1-0 Xàtiva -
16º Acero 0-1 Alzira 14º -
16º Acero 1-3 Atzeneta -
Jove Español
  Home   Away   1st Goal
La Nucía 3-0 Jove -
12º Silla 2-0 Jove -
17º Elche II 0-2 Jove -
19º Torre Levante 0-2 Jove -
Xàtiva 2-0 Jove -
14º Alzira 3-1 Jove -
Atzeneta 0-0 Jove -

Ranking analysis of all matches in Home/Away condition
Acero
  Home   Away   1st Goal
16º Acero 1-0 Xàtiva -
           
           
16º Acero 1-2 La Nucía -
           
           
16º Acero 1-3 Atzeneta -
           
           
           
           
16º Acero 1-0 Silla 12º -
           
16º Acero 0-1 Alzira 14º -
           
           
16º Acero 1-1 Elche II 17º -
           
16º Acero 0-0 Torre Levante 19º -
           
Jove Español
  Home   Away   1st Goal
Xàtiva 2-0 Jove -
           
           
La Nucía 3-0 Jove -
           
           
Atzeneta 0-0 Jove -
           
           
           
           
12º Silla 2-0 Jove -
           
14º Alzira 3-1 Jove -
           
           
17º Elche II 0-2 Jove -
           
19º Torre Levante 0-2 Jove -
           

Road

  • Tercera Division 2018/2019
  • Last 10 games
Acero
  Home Away Global
Current winning streak - - -
Current drawing streak - 1 1
Current losing streak 1 - -
No win... 1 5 4
No draw... 2 - -
No lose... - 1 1
Jove Español
  Home Away Global
Current winning streak 1 - 1
Current drawing streak - - -
Current losing streak - 2 -
No win... - 2 -
No draw... 3 6 5
No lose... 1 - 1

Goals

  • Tercera Division 2018/2019
  • Last 10 games
Acero
  Home Away Global
Average goals scored each match 0.71 0.88 0.8
Average goals conceded each match 1 1.38 1.2
Average goals scored+conceded 1.71 2.26 2
Clean sheets 43% 38% 40%
Failed to score 29% 38% 33%
Matches Over 2,5 Goals 29% 38% 33%
Matches Under 2,5 Goals 71% 63% 67%
Home Global
Scores first (anytime) 0 in 7 0%
 ⇒ and leads at half-time - -
 ⇒ and wins the match - -
Jove Español
  Home Away Global
Average goals scored each match 2 0.71 1.4
Average goals conceded each match 1 1.43 1.2
Average goals scored+conceded 3 2.14 2.6
Clean sheets 13% 43% 27%
Failed to score 13% 57% 33%
Matches Over 2,5 Goals 63% 29% 47%
Matches Under 2,5 Goals 38% 71% 53%
Away Global
Scores first (anytime) 0 in 7 0%
 ⇒ and leads at half-time - -
 ⇒ and wins the match - -
Goal times on the games
0-15 G.Scor 0
G.Conc 0
16-30 G.Scor 0
G.Conc 0
31-45 G.Scor 0
G.Conc 0
46-60 G.Scor 0
G.Conc 0
61-75 G.Scor 0
G.Conc 0
76-90 G.Scor 0
G.Conc 0
periods 31-45 and 76-90 also include added time
Goal times on the games
0-15 G.Scor 0
G.Conc 0
16-30 G.Scor 0
G.Conc 0
31-45 G.Scor 0
G.Conc 0
46-60 G.Scor 0
G.Conc 0
61-75 G.Scor 0
G.Conc 0
76-90 G.Scor 0
G.Conc 0
periods 31-45 and 76-90 also include added time

Correct score

  • Tercera Division 2018/2019
  • Last 10 games
Acero Home Global
Half time Score
0-0 57% (4)
1-0 14% (1)
0-1 14% (1)
0-2 14% (1)
Total 100% (7)
Full time Score
1-0 29% (2)
1-2 14% (1)
1-1 14% (1)
0-0 14% (1)
0-1 14% (1)
1-3 14% (1)
Total 100% (7)
Jove Español Away Global
Half time Score
0-0 29% (2)
2-0 14% (1)
1-0 14% (1)
0-2 14% (1)
0-1 14% (1)
1-1 14% (1)
Total 100% (7)
Full time Score
2-0 29% (2)
0-2 29% (2)
3-0 14% (1)
3-1 14% (1)
0-0 14% (1)
Total 100% (7)
NOTE: Data only to the date of this game, exclusive!
 

Tercera Division

Huétor Tájar 1-1 Huétor Vega
El Palo 1-0 Guadix
Mallorca II 3-0 Sóller
Figueres 2-1 Vilafranca
Reus Deportiu II 2-1 San Cristóbal
Lorca Deportiva 3-0 Minerva
Santutxu 2-3 Deusto
San Ignacio 2-2 Alaves II
Sestao 2-0 Santurtzi
Villaverde-Boetticher 0-1 Alcorcón II
Vicálvaro 2-0 Tres Cantos
Córdoba II 2-0 Conil
Roque Lepe 0-0 Sevilla III
Tarancón 0-1 Villarrubia
Calasancio 0-2 Vianés
Espinardo 0-1 Churra
Yeclano 5-0 Mar Menor
CD Águilas 3-0 CAP Murcia
Siete Villas 1-0 Guarnizo
San Martín 2-2 L'Entregu
Ceares 2-0 Llanera
Canillas 1-1 Santa Ana
Ciudad de Torredonjimeno 2-2 Atarfe
Polideportivo Almería 2-1 Alhaurino
Motril 4-2 Rincón
San Pedro 1-3 Loja
Guadalcacín 1-1 Xerez
Coria 0-1 Puente Genil
Cabecense 0-2 Écija
Formentera 1-1 Ibiza Islas Pitiusas
Castuera 2-3 Arroyo
Olivenza 1-1 Aceuchal
Binéfar 1-3 Tarazona
Robres 2-0 Calamocha
San Lorenzo 0-0 La Almunia
Villanueva 1-1 Utebo
Valle Egüés 1-1 Cortes
Txantrea 1-0 Cirbonero
Haro 2-0 Alberite
Oyonesa 0-1 Berceo
Yagüe 2-1 Anguiano
Briviesca 1-4 Zamora
Cultural Leonesa II 0-1 Astorga
Beroil Bupolsa 1-2 Tordesillas
Ourense CF 0-0 UD Ourense
Utrera 1-1 Ceuta
Lebrijana 0-2 Barrios
Constància 3-1 Esporles
Pueblonuevo 0-0 CD Coria
Murcia II 2-1 Mazarrón FC
Santa Brígida 2-0 Las Palmas III
Santa Úrsula 1-0 Yaiza
Rayo II 2-0 Alcalá
Cantolagua 1-1 Beti Kozkor
Avance Ezcabarte 2-1 Beti Onak
San Claudio 1-2 Tuilla
Belchite 1-1 Sariñena
Brea 2-1 Illueca
Corellano 0-1 Burladés
Villalbés 1-1 Compostela
Santanyí 2-0 Son Cladera
Borja 1-0 Tamarite
Almudévar 1-0 Sabiñánigo
Peña Sport 4-2 Baztán
Alfaro 3-0 Autol
Uxama 1-2 Almazán
La Bañeza 0-1 Burgos
Cebrereña 2-2 Santa Marta
Minera 0-3 Pinatar Arena
Amurrio 0-0 Balmaseda
Naval 3-1 Rinconeda Polanco
Murense 0-3 Platges
Felanitx 3-0 San Rafael
Diocesano 1-1 Plasencia
Casetas 0-5 Zaragoza II
Monzón 0-3 San Juan de Mozarrifar
Quintanar 2-0 Guadalajara
Atlético Tomelloso 0-0 Marchamalo
San Juan 0-0 Mutilvera
Osasuna II 1-0 Huarte
Arnedo 1-1 Logroñés II
Totana 1-1 Cieza
Huércal-Overa 0-2 La Hoya Lorca
Pulpileño 2-1 UCAM Murcia II
Algar 1-0 Muleño
Bembibre 0-0 Virgen Camino
Bermeo 1-1 Zamudio
Somozas 1-1 Silva
Marino Luanco 3-0 Condal
Solares 0-3 Revilla
Albericia 1-1 Santander II
Antequera 4-0 Jaén
Algeciras 4-1 Atlético Espeleño
Lucena 2-3 Betis II
Arcos 3-0 Gerena
Alcúdia 3-1 Binissalem
Ferriolense 0-1 Llosetense
SD Logroñés 3-0 River Ebro
Cristo 1-2 Numancia II
Ávila 3-1 La Granja
Sodupe 1-1 SD San Pedro
Barco 2-1 Paiosaco
Torreperogil 2-1 Vélez
Xerez DFC 1-1 Cádiz II
Juventud Torremolinos 0-1 Linares
Mancha Real 2-0 Martos
Pasaia 1-1 Beasain
Elche II 2-0 Alzira
Rayo Ibense 2-3 Saguntino
Buzanada 1-1 Las Zocas
Portugalete 0-0 JD Somorrostro
Basconia 0-0 Berio
Leganés II 2-0 Trival
Viera 2-1 Güímar
Tamaraceite 1-3 La Cuadra
Barreda 3-1 UD Sámano
Ribamontán 2-0 Torina
Ardoi 2-0 Alesves
Ordizia 0-4 Lagun Onak
Laracha 1-1 Arosa
Caudal 4-0 Colunga
Bezana 2-0 Velarde
Jerez 1-3 Moralo
Acero 3-1 Jove
Cádiz II 1-0 Guadalcacín
Novelda 1-1 Roda
Carabanchel 0-0 SF Henares
Atlético Pinto 3-0 Parla
Gerena 1-0 Cabecense
San Rafael 2-2 Mercadal
Villarrobledo 3-0 Azuqueca
Minerva 0-0 Pulpileño
Silla 1-1 Atzeneta
Polvorín 2-0 Céltiga
Mosconia 0-1 Llanes
San Martín 1-2 Praviano
Covadonga 4-0 Real Avilés
Gijón 0-1 L'Entregu
U Oviedo 0-1 Lealtad
Torre Levante 0-0 Xàtiva
Villarreal III 5-1 Paiporta
Santboià 1-2 Sants
San Cristóbal 0-2 L'Hospitalet
Prat 2-1 Santfeliuenc
Martinenc 0-2 Cerdanyola
Castelldefels 0-1 Horta
Las Rozas 2-2 San Agustín del Guadalix
Pozuelo 0-3 Getafe II
Móstoles 0-3 Alcobendas
Atarfe 0-1 Mancha Real
Vélez 0-0 Polideportivo Almería
Guadix 1-1 Alhaurín
Huétor Vega 2-0 Loja
Utrera 0-0 Roque Lepe
Sevilla III 3-0 Arcos
Écija 0-1 Lebrijana
Betis II 1-1 Coria
Ibiza Islas Pitiusas 2-1 Felanitx
Binissalem 0-5 Mallorca II
Calamonte 1-1 Montijo
Atlético Tomelloso 1-4 Socuéllamos
Mar Menor 1-0 Espinardo
Pinatar Arena 1-4 Totana
La Hoya Lorca 3-0 Minera
Virgen Camino 2-2 Cristo
Alhaurino 1-1 Motril
Rincón 2-0 El Palo
Barrios 1-1 Xerez DFC
Conil 0-1 Lucena
Melilla 0-1 Juventud Torremolinos
Ibarra 0-3 Mensajero
Lanzarote 3-1 Atlético Tacoronte
El Cotillo 0-1 Panadería Pulido
Tenisca 1-1 Marino
Tenerife II 3-0 San Fernando
Numancia II 3-1 Briviesca
Platges 0-2 Manacor
Extremadura UD II 2-1 Cacereño
Albacete II 2-1 Villacañas
Tordesillas 0-0 Bembibre
Burgos 0-0 Cebrereña
Son Cladera 2-2 Alcúdia
Sóller 0-0 Ferriolense
Agoncillo 1-3 Rapid de Murillo
Boiro 2-1 Porriño Industrial
Arenteiro 0-4 Racing Ferrol
Ourense CF 1-2 Alondras
Llagostera 4-0 Granollers
Poblense 2-3 Constància
Esporles 0-2 Santanyí
Llerenense 1-0 Valdivia
Almagro 2-1 Ciudad Real
Marchamalo 0-0 Mora
La Solana 1-0 Calvo Sotelo
Pradejón 2-0 Calzada
Churra 3-2 Algar
Cieza 1-2 Yeclano
Los Garres 1-0 Lorca Deportiva
Santa Marta 4-1 Uxama
Almazán 2-3 Cultural Leonesa II
Astorga 1-2 Ávila
Choco 2-2 UD Ourense
Ribadumia 1-1 Paiosaco
Siero 2-0 La Madalena de Morcín
Orihuela 2-1 Crevillente
Eldense 3-0 Vilamarxant
Vimenor 2-0 Laredo
Tropezón 1-1 Escobedo
Escudo 0-2 Cayón
Terrassa 2-2 Grama
Reus Deportiu II 1-1 Pobla
Huétor Tájar 0-1 Ciudad de Torredonjimeno
Xerez 0-0 Algeciras
Atlético Espeleño 0-0 Córdoba II
Llosetense 1-4 Peña
Valdelacalzada 1-5 Azuaga
Toledo 2-1 Madridejos
Náxara 1-2 Varea
UCAM Murcia II 0-2 Huércal-Overa
CAP Murcia 2-1 Cartagena II
Muleño 1-1 Murcia II
Arandina 4-0 La Granja
Segoviana 3-0 Beroil Bupolsa
Barco 0-2 Bergantiños
La Nucía 1-1 Paterna
Linares 1-1 Antequera
Ceuta 2-0 Puente Genil
Zamora 1-0 La Bañeza
Martos 0-0 Torreperogil
Jaén 4-0 San Pedro
Mazarrón FC 0-0 CD Águilas
Valverdeño 0-4 Mérida AD
Europa 1-1 Sant Andreu
Murense 1-1 Formentera
Subiza 3-0 Pamplona

Tercera Division - 2018/2019

  • 100% 7292 / 7292 Games

  • Home team wins 45.26%
  • Draws 25.47%
  • Away team wins 29.28%
  • Over 1.5 70.86%
  • Over 2.5 46.5%
  • Over 3.5 25.64%
  • Goals 18607
  • Goals /match 2.55
  • Goals /match home 1.46
  • Goals /match away 1.09
  • Both teams score 46.28%
  • Goals after 80' 1.75%
View all
No tv schedule yet for US (change)

Search Tips