Competition
Svenska Cupen 2019/2020
Sweden
Games
1st Round | |||||||||
Wed | 15.May.2019 - 19:30 | Gnosjo | 0-3 | Värnamo | |||||
Tue | 21.May.2019 - 20:00 | Franke | 0-2 | Gamla Upsala | |||||
Tue | 21.May.2019 - 20:00 | Bromolla | 0-4 | Lund | |||||
Tue | 21.May.2019 - 20:00 | Vårgårda |
1-1 e.t.(1-1) p.g.(5-4) | Lindome | |||||
Wed | 05.Jun.2019 - 19:30 | Velebit | 0-2 | Qviding FIF | |||||
Wed | 05.Jun.2019 - 20:30 | Norrtälje | 0-4 | Akropolis | |||||
Wed | 05.Jun.2019 - 20:30 | Newroz | 2-6 | Sollentuna | |||||
Thu | 06.Jun.2019 - 16:00 | Vendelsö | 1-8 | Gute | |||||
Sat | 08.Jun.2019 - 13:00 | Astrio | 2-0 | Hoganas | |||||
Tue | 11.Jun.2019 - 20:00 | Dagsbergs | 1-0 | Värmbols | |||||
Wed | 12.Jun.2019 - 20:00 | Assyriska BK | 0-5 | Utsikten | |||||
Wed | 12.Jun.2019 - 20:00 | Raslatts | 2-0 | Skövde AIK | |||||
Wed | 12.Jun.2019 - 20:00 | Östria Lambohov | 1-4 | Husqvarna | |||||
Wed | 12.Jun.2019 - 20:30 | IFK Timrå | 4-0 | IFK Östersund | 41 | ||||
Wed | 12.Jun.2019 - 20:45 | Vartans Stockholm | 1-2 | Enskede | |||||
Wed | 12.Jun.2019 - 21:00 | Haninge |
3-3 e.t.(3-3) p.g.(4-5) | Stocksund | |||||
Tue | 25.Jun.2019 - 20:00 | IFK Luleå |
3-3 e.t.(3-3) p.g.(4-3) | Umeå | |||||
Tue | 25.Jun.2019 - 20:00 | Hässleholms IF | 2-6 | Torns | 11 | ||||
Tue | 25.Jun.2019 - 20:00 | Grebbestad | 0-4 | Trollhättan | 34 | ||||
Tue | 25.Jun.2019 - 20:00 | Eneby | 0-3 | Oskarshamns AIK | |||||
Wed | 26.Jun.2019 - 20:00 | Tågarps AIK | 1-3 | Rosengård | |||||
Wed | 26.Jun.2019 - 20:00 | Nyköping |
2-2 e.t.(2-2) p.g.(4-2) | Vasalund | 17 | ||||
Wed | 26.Jun.2019 - 20:00 | Gottne IF | 3-1 | Hudiksvall | |||||
Sat | 29.Jun.2019 - 16:00 | Vattholma | 1-5 | Forssa | |||||
Mon | 01.Jul.2019 - 20:00 | Vänersborgs IF |
1-1 e.t.(1-2) | Gauthiod | |||||
Tue | 02.Jul.2019 - 20:00 | Vinberg | 0-1 | Tvååker | |||||
Tue | 02.Jul.2019 - 20:00 | Carlstad United | 5-0 | Rynninge | 43 | ||||
Tue | 02.Jul.2019 - 20:00 | Mora | 0-2 | Sandviken | |||||
Wed | 03.Jul.2019 - 01:00 | Vaxjo United | 0-3 | Karlskrona | |||||
Wed | 03.Jul.2019 - 20:00 | Lidingö | 1-0 | Karlberg | |||||
Wed | 03.Jul.2019 - 20:00 | Högsäter | 0-2 | Karlstad | |||||
Wed | 03.Jul.2019 - 20:00 | Hittarp | 0-1 | Eskilsminne | |||||
2nd Round | |||||||||
Wed | 14.Aug.2019 - 19:30 | Carlstad United | 2-3 | AFC Eskilstuna | |||||
Wed | 14.Aug.2019 - 19:30 | Lund | 0-1 | Varberg BoIS | |||||
Wed | 14.Aug.2019 - 19:30 | Stocksund | 0-1 | Östersunds FK | |||||
Wed | 21.Aug.2019 - 18:30 | Gottne IF |
2-2 e.t.(2-4) | Brommapojkarna | |||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:00 | Tvååker | 2-0 | Trelleborg | 16 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:00 | Qviding FIF | 1-3 | Häcken | 5 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | Nyköping | 0-1 | Örebro | 13 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | IFK Luleå | 1-3 | Hammarby | 8 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | IFK Timrå | 1-6 | Norrköping | 9 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | Sandviken | 2-1 | Frej | 5 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | Gute | 2-4 | Dalkurd | |||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | Eskilsminne | 1-0 | Norrby | 4 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | Raslatts | 0-1 | GAIS | 2 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | Forssa | 2-4 | Syrianska | |||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | Karlstad |
0-0 e.t.(1-1) p.g.(3-5) | Sirius | |||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | Gamla Upsala | 1-3 | Västerås SK | 2 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | Sollentuna | 4-3 | Degerfors | 2 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | Lidingö |
1-1 e.t.(1-3) | GIF Sundsvall | |||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | Torns |
1-1 e.t.(1-2) | Jönköpings Södra | 3 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | Rosengård | 1-2 | Kalmar | 1 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | Husqvarna | 0-4 | Mjällby | 4 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | Utsikten | 0-1 | Örgryte | |||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | Karlskrona | 2-1 | Öster | 1 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 19:30 | Trollhättan | 1-2 | Halmstad | 4 | ||||
Thu | 22.Aug.2019 - 18:45 | Vårgårda | 0-4 | Falkenberg | |||||
Thu | 22.Aug.2019 - 19:00 | Astrio | 0-4 | IFK Göteborg | |||||
Thu | 22.Aug.2019 - 19:00 | Gauthiod |
1-1 e.t.(1-3) | Elfsborg | 10 | ||||
Thu | 22.Aug.2019 - 19:30 | Akropolis | 1-2 | Djurgården | 59 | ||||
Thu | 22.Aug.2019 - 19:30 | Oskarshamns AIK | 2-1 | Helsingborg | 24 | ||||
Thu | 22.Aug.2019 - 19:30 | Dagsbergs | 0-12 | Brage | |||||
Sat | 09.Nov.2019 - 16:00 | Enskede | 0-7 | AIK | |||||
Sun | 10.Nov.2019 - 18:00 | Värnamo | 0-2 | Malmö FF | 2 | ||||
Group Stage | |||||||||
Sat | 15.Feb.2020 - 18:00 | Malmö FF | 8-0 | Syrianska | Group B | Gam1 | 1 | ||
Sat | 22.Feb.2020 - 14:30 | Djurgården | 3-2 | Dalkurd | Group A | Gam1 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 14:30 | Sandviken | 1-3 | Mjällby | Group A | Gam1 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 16:30 | Elfsborg | 3-0 | Brage | Group H | Gam1 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 16:30 | Oskarshamns AIK | 1-4 | Örebro | Group H | Gam1 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 18:30 | IFK Göteborg | 2-0 | Västerås SK | Group G | Gam1 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 18:30 | Sollentuna | 1-8 | Sirius | Group G | Gam1 | |||
Sun | 23.Feb.2020 - 14:30 | AIK | 2-2 | Jönköpings Södra | Group D | Gam1 | 2 | ||
Sun | 23.Feb.2020 - 14:30 | Kalmar | 3-0 | Örgryte | Group D | Gam1 | 1 | ||
Sun | 23.Feb.2020 - 16:30 | Karlskrona | 1-1 | AFC Eskilstuna | Group B | Gam1 | |||
Sun | 23.Feb.2020 - 16:30 | Norrköping | 1-0 | Halmstad | Group E | Gam1 | 1 | ||
Sun | 23.Feb.2020 - 16:30 | Tvååker | 1-3 | Falkenberg | Group E | Gam1 | 1 | ||
Sun | 23.Feb.2020 - 18:30 | Häcken | 3-0 | GAIS | Group F | Gam1 | |||
Sun | 23.Feb.2020 - 18:30 | Eskilsminne | 0-5 | Östersunds FK | Group F | Gam1 | 1 | ||
Mon | 24.Feb.2020 - 21:00 | Hammarby | 5-1 | Varberg BoIS | Group C | Gam1 | 20 | ||
Mon | 24.Feb.2020 - 21:00 | GIF Sundsvall | 2-2 | Brommapojkarna | Group C | Gam1 | 11 | ||
Sat | 29.Feb.2020 - 14:30 | Sollentuna | 0-2 | IFK Göteborg | Group G | Gam2 | |||
Sat | 29.Feb.2020 - 14:30 | Sirius | 0-3 | Västerås SK | Group G | Gam2 | 7 | ||
Sat | 29.Feb.2020 - 16:30 | Eskilsminne | 0-4 | Häcken | Group F | Gam2 | |||
Sat | 29.Feb.2020 - 16:30 | Östersunds FK | 4-0 | GAIS | Group F | Gam2 | 1 | ||
Sat | 29.Feb.2020 - 18:30 | Oskarshamns AIK | 2-1 | Elfsborg | Group H | Gam2 | 3 | ||
Sat | 29.Feb.2020 - 18:30 | Örebro | 3-3 | Brage | Group H | Gam2 | 1 | ||
Sun | 01.Mar.2020 - 14:30 | Tvååker | 2-1 | Norrköping | Group E | Gam2 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 14:30 | Falkenberg | 1-0 | Halmstad | Group E | Gam2 | 2 | ||
Sun | 01.Mar.2020 - 16:30 | Karlskrona | 1-2 | Malmö FF | Group B | Gam2 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 16:30 | AFC Eskilstuna | 6-1 | Syrianska | Group B | Gam2 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 16:30 | Örgryte | 0-1 | AIK | Group D | Gam2 | 3 | ||
Sun | 01.Mar.2020 - 16:30 | Kalmar | 5-0 | Jönköpings Södra | Group D | Gam2 | 1 | ||
Sun | 01.Mar.2020 - 18:30 | Brommapojkarna | 0-2 | Hammarby | Group C | Gam2 | 12 | ||
Sun | 01.Mar.2020 - 18:30 | GIF Sundsvall | 1-4 | Varberg BoIS | Group C | Gam2 | 5 | ||
Mon | 02.Mar.2020 - 19:00 | Mjällby | 5-0 | Dalkurd | Group A | Gam2 | 33 | ||
Mon | 02.Mar.2020 - 21:00 | Sandviken | 2-2 | Djurgården | Group A | Gam2 | 38 | ||
Sat | 07.Mar.2020 - 14:30 | Västerås SK | 4-0 | Sollentuna | Group G | Gam3 | 5 | ||
Sat | 07.Mar.2020 - 14:30 | IFK Göteborg | 1-1 | Sirius | Group G | Gam3 | 16 | ||
Sat | 07.Mar.2020 - 16:30 | Dalkurd | 3-1 | Sandviken | Group A | Gam3 | 5 | ||
Sat | 07.Mar.2020 - 16:30 | Djurgården | 1-2 | Mjällby | Group A | Gam3 | 6 | ||
Sat | 07.Mar.2020 - 18:30 | Halmstad | 2-1 | Tvååker | Group E | Gam3 | 4 | ||
Sat | 07.Mar.2020 - 18:30 | Norrköping | 1-0 | Falkenberg | Group E | Gam3 | 7 | ||
Sun | 08.Mar.2020 - 14:30 | Varberg BoIS | 1-1 | Brommapojkarna | Group C | Gam3 | 3 | ||
Sun | 08.Mar.2020 - 14:30 | Hammarby | 4-0 | GIF Sundsvall | Group C | Gam3 | 4 | ||
Sun | 08.Mar.2020 - 16:30 | Syrianska | 5-1 | Karlskrona | Group B | Gam3 | |||
Sun | 08.Mar.2020 - 16:30 | Malmö FF | 3-0 | AFC Eskilstuna | Group B | Gam3 | 3 | ||
Sun | 08.Mar.2020 - 16:30 | GAIS | 4-1 | Eskilsminne | Group F | Gam3 | 3 | ||
Sun | 08.Mar.2020 - 16:30 | Häcken | 2-0 | Östersunds FK | Group F | Gam3 | 4 | ||
Sun | 08.Mar.2020 - 18:30 | Brage | 3-1 | Oskarshamns AIK | Group H | Gam3 | 4 | ||
Sun | 08.Mar.2020 - 18:30 | Elfsborg | 1-0 | Örebro | Group H | Gam3 | |||
Mon | 09.Mar.2020 - 21:00 | Jönköpings Södra | 2-0 | Örgryte | Group D | Gam3 | 25 | ||
Mon | 09.Mar.2020 - 21:00 | AIK | 3-1 | Kalmar | Group D | Gam3 | 39 | ||
Quarter-finals | |||||||||
Thu | 25.Jun.2020 - 19:00 | Hammarby |
1-1 e.t.(1-3) | IFK Göteborg | 26 | ||||
Thu | 25.Jun.2020 - 19:00 | Häcken | 1-2 | Elfsborg | 14 | ||||
Thu | 25.Jun.2020 - 21:15 | Malmö FF | 4-1 | AIK | 20 | ||||
Thu | 25.Jun.2020 - 21:15 | Mjällby | 1-0 | Falkenberg | 7 | ||||
Semi-finals | |||||||||
Thu | 09.Jul.2020 - 18:45 | Elfsborg |
0-0 e.t.(0-1) | IFK Göteborg | 18 | ||||
Thu | 09.Jul.2020 - 21:15 | Mjällby |
0-0 e.t.(0-0) p.g.(2-4) | Malmö FF | 26 | ||||
Final | |||||||||
Thu | 30.Jul.2020 - 18:45 | IFK Göteborg |
1-1 e.t.(2-1) | Malmö FF | Gam1 | 77 |
Football Competitions
National Club Competitions |
NGA ZAF GHA AGO DZA ARE TUN QAT SAU MOZ STP GBR ESP AFR ALB ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL BRA CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DEU DNK ECU EGY EST FIN FRA GBR GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR ITA JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MYS NLD NOR NZL PAN PER POL PRT PRY ROU RUS SGP SLV SRB SVK SVN SWE THA TUR UKR URY USA VEN VNM WAL EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
AFR AFR AFR AFR AFR EUR EUR EUR WOR WOR WOR WOR SOU WOR N/C EUR EUR SOU N/C ASI ASI ASI ASI N/C OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI WOR ASI OCE EUR WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE EUR N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
Svenska Cupen - 2019/2020
- 100% 119 / 119 Games
- Home team wins 39.5%
- Draws 5.88%
- Away team wins 54.62%
- Over 1.5 84.03%
- Over 2.5 64.71%
- Over 3.5 47.06%
- Goals 419
- Goals /match 3.52
- Goals /match home 1.55
- Goals /match away 1.97
- Both teams score 50.42%
- Goals after 80' 17.18%
No tv schedule yet for US
(change)