- Academy »
- Stats »
- Segunda B Spain »
- 2019/2020 »
- All Games
Competition
Segunda B 2019/2020
Spain
Games
Group 2 | |||||||||
Sat | 24.Aug.2019 - 19:00 | Leioa | 0-1 | Guijuelo | Gam1 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sat | 24.Aug.2019 - 19:45 | Rayo Majadahonda | 1-0 | Sporting Gijón II | Gam1 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sat | 24.Aug.2019 - 20:00 | Villarreal II | 2-1 | Levante II | Gam1 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sat | 24.Aug.2019 - 20:00 | Marino de Luanco | 1-2 | Atlético Madrid II | Gam1 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sat | 24.Aug.2019 - 20:30 | Real Sociedad II | 1-1 | Burgos | Gam1 | ||||
Sat | 24.Aug.2019 - 20:30 | Barakaldo | 2-1 | Unionistas de Salamanca | Gam1 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sat | 24.Aug.2019 - 20:45 | Prat | 1-1 | Hércules | Gam1 | 4 | |||
Group 2 | |||||||||
Sat | 24.Aug.2019 - 21:00 | Cultural Leonesa | 1-1 | Amorebieta | Gam1 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sat | 24.Aug.2019 - 21:30 | Pontevedra | 2-0 | Coruxo | Gam1 | 2 | |||
Group 2 | |||||||||
Sat | 24.Aug.2019 - 21:30 | Calahorra | 2-0 | Real Unión | Gam1 | 1 | |||
Group 4 | |||||||||
Sat | 24.Aug.2019 - 21:30 | Sevilla II | 0-0 | Yeclano | Gam1 | 1 | |||
Sat | 24.Aug.2019 - 22:00 | Villarrobledo | 0-2 | Linense | Gam1 | ||||
Sat | 24.Aug.2019 - 22:00 | San Fernando CD | 2-1 | Recreativo Huelva | Gam1 | 1 | |||
Group 1 | |||||||||
Sun | 25.Aug.2019 - 12:00 | Inter de Madrid | 2-2 | Celta de Vigo II | Gam1 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 25.Aug.2019 - 13:00 | Ejea | 4-0 | Orihuela | Gam1 | ||||
Sun | 25.Aug.2019 - 13:00 | Espanyol II | 2-0 | FC Andorra | Gam1 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 25.Aug.2019 - 13:00 | SS Reyes | 2-0 | Racing Ferrol | Gam1 | ||||
Sun | 25.Aug.2019 - 13:00 | Langreo | 0-1 | Atlético Baleares | Gam1 | ||||
Sun | 25.Aug.2019 - 13:00 | Peña Deportiva | 4-3 | Real Oviedo II | Gam1 | ||||
Sun | 25.Aug.2019 - 13:00 | Las Rozas | 1-1 | Real Madrid II | Gam1 | ||||
Sun | 25.Aug.2019 - 13:00 | Melilla | 1-0 | Getafe II | Gam1 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 25.Aug.2019 - 13:00 | Deportivo Alavés II | 1-1 | UD Logroñés | Gam1 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 25.Aug.2019 - 14:00 | Las Palmas II | 3-2 | Ibiza | Gam1 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 25.Aug.2019 - 19:00 | Badalona | 0-2 | Barcelona II | Gam1 | ||||
Sun | 25.Aug.2019 - 19:00 | Olot | 1-0 | Ebro | Gam1 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 25.Aug.2019 - 19:00 | Haro Deportivo | 1-4 | Athletic Club II | Gam1 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 25.Aug.2019 - 19:30 | Valencia II | 1-2 | Lleida Esportiu | Gam1 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 25.Aug.2019 - 19:30 | Tudelano | 2-1 | Osasuna II | Gam1 | ||||
Sun | 25.Aug.2019 - 19:30 | Real Valladolid II | 4-1 | Izarra | Gam1 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 25.Aug.2019 - 19:30 | Cádiz II | 2-1 | Real Murcia | Gam1 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 25.Aug.2019 - 20:00 | Gimnàstic Tarragona | 1-3 | Llagostera | Gam1 | 1 | |||
Sun | 25.Aug.2019 - 20:00 | La Nucía | 1-0 | Cornellà | Gam1 | 1 | |||
Sun | 25.Aug.2019 - 20:00 | Sabadell | 0-2 | Castellón | Gam1 | 1 | |||
Group 2 | |||||||||
Sun | 25.Aug.2019 - 20:00 | Salamanca UDS | 3-1 | Arenas Getxo | Gam1 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 25.Aug.2019 - 20:30 | UCAM Murcia | 0-0 | Sanluqueño | Gam1 | 1 | |||
Sun | 25.Aug.2019 - 21:00 | Mérida | 1-1 | Don Benito | Gam1 | ||||
Sun | 25.Aug.2019 - 21:00 | Talavera | 1-1 | Marbella | Gam1 | ||||
Sun | 25.Aug.2019 - 21:00 | Algeciras | 0-0 | Villarrubia | Gam1 | ||||
Sun | 25.Aug.2019 - 21:30 | FC Cartagena | 0-0 | Badajoz | Gam1 | ||||
Sun | 25.Aug.2019 - 22:30 | Córdoba | 2-1 | Granada II | Gam1 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sat | 31.Aug.2019 - 17:00 | Arenas Getxo | 1-1 | Tudelano | Gam2 | ||||
Sat | 31.Aug.2019 - 17:30 | Amorebieta | 2-3 | Salamanca UDS | Gam2 | ||||
Sat | 31.Aug.2019 - 19:00 | Athletic Club II | 0-0 | Calahorra | Gam2 | ||||
Sat | 31.Aug.2019 - 19:30 | Unionistas de Salamanca | 1-3 | Real Sociedad II | Gam2 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sat | 31.Aug.2019 - 20:15 | Llagostera | 2-2 | Ejea | Gam2 | 1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 21:00 | Cornellà | 1-1 | Olot | Gam2 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sat | 31.Aug.2019 - 21:00 | Racing Ferrol | 4-1 | Pontevedra | Gam2 | ||||
Sat | 31.Aug.2019 - 21:00 | Real Madrid II | 3-1 | Marino de Luanco | Gam2 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sat | 31.Aug.2019 - 21:00 | Villarrubia | 0-0 | Córdoba | Gam2 | ||||
Sat | 31.Aug.2019 - 21:45 | Badajoz | 1-0 | Sevilla II | Gam2 | ||||
Sun | 01.Sep.2019 - 12:00 | Marbella | 2-1 | Villarrobledo | Gam2 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 12:30 | Getafe II | 0-0 | Las Rozas | Gam2 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 12:30 | Osasuna II | 1-0 | Real Valladolid II | Gam2 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 12:30 | Granada II | 0-0 | San Fernando CD | Gam2 | 6 | |||
Group 3 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 13:00 | FC Andorra | 2-0 | Badalona | Gam2 | ||||
Sun | 01.Sep.2019 - 13:00 | Ebro | 0-0 | Espanyol II | Gam2 | 1 | |||
Group 1 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 13:00 | Sporting Gijón II | 5-0 | SS Reyes | Gam2 | 2 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 13:00 | Ibiza | 2-0 | Rayo Majadahonda | Gam2 | ||||
Sun | 01.Sep.2019 - 13:00 | Atlético Baleares | 1-0 | Las Palmas II | Gam2 | 2 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 13:00 | Real Oviedo II | 2-1 | Langreo | Gam2 | 2 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 13:00 | Atlético Madrid II | 1-3 | Peña Deportiva | Gam2 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 18:00 | Burgos | 1-1 | Deportivo Alavés II | Gam2 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 19:00 | Coruxo | 0-2 | Inter de Madrid | Gam2 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 19:00 | Real Unión | 1-1 | Cultural Leonesa | Gam2 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 19:30 | Orihuela | 1-1 | Prat | Gam2 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 19:30 | Guijuelo | 1-2 | Barakaldo | Gam2 | ||||
Sun | 01.Sep.2019 - 19:30 | Izarra | 2-0 | Leioa | Gam2 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 19:30 | Real Murcia | 1-1 | Algeciras | Gam2 | 1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 19:30 | Yeclano | 2-1 | Cádiz II | Gam2 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 20:00 | Levante II | 1-2 | Sabadell | Gam2 | 1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 20:00 | Barcelona II | 2-2 | Gimnàstic Tarragona | Gam2 | 1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 20:00 | Lleida Esportiu | 0-2 | La Nucía | Gam2 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 20:00 | UD Logroñés | 0-1 | Haro Deportivo | Gam2 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 20:00 | Sanluqueño | 3-0 | Mérida | Gam2 | ||||
Sun | 01.Sep.2019 - 20:00 | Linense | 1-0 | UCAM Murcia | Gam2 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 20:30 | Castellón | 2-2 | Valencia II | Gam2 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 20:30 | Don Benito | 1-2 | FC Cartagena | Gam2 | 2 | |||
Group 3 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 20:45 | Hércules | 1-2 | Villarreal II | Gam2 | 9 | |||
Group 4 | |||||||||
Sun | 01.Sep.2019 - 21:00 | Recreativo Huelva | 3-1 | Talavera | Gam2 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sat | 07.Sep.2019 - 17:00 | Real Sociedad II | 2-0 | Guijuelo | Gam3 | ||||
Sat | 07.Sep.2019 - 18:00 | Haro Deportivo | 1-1 | Burgos | Gam3 | 3 | |||
Group 3 | |||||||||
Sat | 07.Sep.2019 - 19:00 | Olot | 0-1 | Lleida Esportiu | Gam3 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sat | 07.Sep.2019 - 19:00 | Langreo | 1-2 | Atlético Madrid II | Gam3 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sat | 07.Sep.2019 - 19:00 | Osasuna II | 4-1 | Arenas Getxo | Gam3 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sat | 07.Sep.2019 - 19:30 | Levante II | 1-0 | Hércules | Gam3 | 3 | |||
Group 4 | |||||||||
Sat | 07.Sep.2019 - 19:30 | Córdoba | 1-0 | Real Murcia | Gam3 | 4 | |||
Group 3 | |||||||||
Sat | 07.Sep.2019 - 19:45 | Prat | 1-2 | Llagostera | Gam3 | 4 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 20:00 | Villarreal II | 2-1 | Orihuela | Gam3 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sat | 07.Sep.2019 - 20:00 | Marino de Luanco | 2-3 | Getafe II | Gam3 | 3 | |||
Group 4 | |||||||||
Sat | 07.Sep.2019 - 20:00 | UCAM Murcia | 2-2 | Marbella | Gam3 | 3 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 21:00 | Villarrobledo | 2-1 | Recreativo Huelva | Gam3 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sat | 07.Sep.2019 - 21:15 | Ejea | 1-0 | Barcelona II | Gam3 | 3 | |||
Group 4 | |||||||||
Sat | 07.Sep.2019 - 21:30 | Don Benito | 1-1 | Sanluqueño | Gam3 | 5 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 12:30 | Cádiz II | 0-2 | Badajoz | Gam3 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 08.Sep.2019 - 13:00 | SS Reyes | 0-3 | Ibiza | Gam3 | ||||
Sun | 08.Sep.2019 - 13:00 | Rayo Majadahonda | 2-1 | Atlético Baleares | Gam3 | ||||
Sun | 08.Sep.2019 - 13:00 | Peña Deportiva | 2-0 | Real Madrid II | Gam3 | ||||
Sun | 08.Sep.2019 - 13:00 | Las Rozas | 3-0 | Celta de Vigo II | Gam3 | ||||
Sun | 08.Sep.2019 - 13:00 | Inter de Madrid | 5-1 | Melilla | Gam3 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 08.Sep.2019 - 13:00 | Deportivo Alavés II | 2-1 | Unionistas de Salamanca | Gam3 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 08.Sep.2019 - 14:00 | Las Palmas II | 1-2 | Real Oviedo II | Gam3 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 08.Sep.2019 - 19:00 | Espanyol II | 2-2 | Cornellà | Gam3 | 1 | |||
Group 1 | |||||||||
Sun | 08.Sep.2019 - 19:00 | Coruxo | 2-0 | Racing Ferrol | Gam3 | ||||
Sun | 08.Sep.2019 - 19:00 | Pontevedra | 2-1 | Sporting Gijón II | Gam3 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 08.Sep.2019 - 19:00 | Tudelano | 0-0 | Amorebieta | Gam3 | ||||
Sun | 08.Sep.2019 - 19:00 | Calahorra | 1-1 | UD Logroñés | Gam3 | 1 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 19:00 | Barakaldo | 1-2 | Izarra | Gam3 | ||||
Sun | 08.Sep.2019 - 19:00 | Real Valladolid II | 3-2 | Leioa | Gam3 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 08.Sep.2019 - 19:30 | Badalona | 0-1 | Ebro | Gam3 | ||||
Sun | 08.Sep.2019 - 20:00 | Gimnàstic Tarragona | 0-3 | FC Andorra | Gam3 | ||||
Sun | 08.Sep.2019 - 20:00 | La Nucía | 1-1 | Castellón | Gam3 | ||||
Sun | 08.Sep.2019 - 20:00 | Sabadell | 0-0 | Valencia II | Gam3 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 08.Sep.2019 - 20:00 | Salamanca UDS | 1-1 | Real Unión | Gam3 | ||||
Sun | 08.Sep.2019 - 20:00 | Cultural Leonesa | 5-2 | Athletic Club II | Gam3 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 08.Sep.2019 - 20:00 | San Fernando CD | 3-0 | Villarrubia | Gam3 | ||||
Sun | 08.Sep.2019 - 20:00 | Algeciras | 3-2 | Yeclano | Gam3 | ||||
Sun | 08.Sep.2019 - 20:00 | Mérida | 1-1 | Linense | Gam3 | ||||
Sun | 08.Sep.2019 - 21:00 | Talavera | 3-2 | Granada II | Gam3 | ||||
Sun | 08.Sep.2019 - 21:00 | FC Cartagena | 0-1 | Sevilla II | Gam3 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sat | 14.Sep.2019 - 17:30 | Amorebieta | 1-0 | Osasuna II | Gam4 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sat | 14.Sep.2019 - 19:00 | Llagostera | 0-3 | Villarreal II | Gam4 | 3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 19:00 | Barcelona II | 2-2 | Prat | Gam4 | ||||
Sat | 14.Sep.2019 - 19:00 | Valencia II | 0-0 | La Nucía | Gam4 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sat | 14.Sep.2019 - 19:00 | Arenas Getxo | 0-3 | Real Valladolid II | Gam4 | 2 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 19:00 | Athletic Club II | 4-0 | Salamanca UDS | Gam4 | ||||
Sat | 14.Sep.2019 - 19:00 | Guijuelo | 1-0 | Deportivo Alavés II | Gam4 | ||||
Sat | 14.Sep.2019 - 19:00 | Leioa | 1-3 | Barakaldo | Gam4 | ||||
Sat | 14.Sep.2019 - 20:00 | Izarra | 1-1 | Real Sociedad II | Gam4 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sat | 14.Sep.2019 - 21:00 | Real Madrid II | 0-0 | Langreo | Gam4 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sat | 14.Sep.2019 - 21:00 | Villarrubia | 1-1 | Talavera | Gam4 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 12:00 | Granada II | 2-1 | Villarrobledo | Gam4 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 12:00 | Sevilla II | 0-1 | Cádiz II | Gam4 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 15.Sep.2019 - 12:30 | Getafe II | 0-1 | Peña Deportiva | Gam4 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 15.Sep.2019 - 12:30 | Marbella | 3-2 | Mérida | Gam4 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 15.Sep.2019 - 13:00 | FC Andorra | 3-0 | Ejea | Gam4 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 13:00 | Ebro | 0-2 | Gimnàstic Tarragona | Gam4 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 15.Sep.2019 - 13:00 | Sporting Gijón II | 0-1 | Coruxo | Gam4 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 13:00 | Ibiza | 2-1 | Pontevedra | Gam4 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 13:00 | Atlético Baleares | 3-2 | SS Reyes | Gam4 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 13:00 | Real Oviedo II | 2-2 | Rayo Majadahonda | Gam4 | 1 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 13:00 | Atlético Madrid II | 4-0 | Las Palmas II | Gam4 | 1 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 13:00 | Celta de Vigo II | 0-2 | Marino de Luanco | Gam4 | 2 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 13:00 | Melilla | 0-0 | Las Rozas | Gam4 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 15.Sep.2019 - 13:00 | Unionistas de Salamanca | 2-1 | Haro Deportivo | Gam4 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 15.Sep.2019 - 18:00 | Racing Ferrol | 1-1 | Inter de Madrid | Gam4 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 15.Sep.2019 - 18:00 | Burgos | 0-1 | Calahorra | Gam4 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 15.Sep.2019 - 19:00 | Lleida Esportiu | 2-1 | Espanyol II | Gam4 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 15.Sep.2019 - 19:00 | Real Unión | 1-2 | Tudelano | Gam4 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 19:00 | UD Logroñés | 3-2 | Cultural Leonesa | Gam4 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 15.Sep.2019 - 19:00 | Sanluqueño | 0-1 | FC Cartagena | Gam4 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 19:00 | Real Murcia | 1-2 | San Fernando CD | Gam4 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 19:30 | Yeclano | 2-2 | Córdoba | Gam4 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 15.Sep.2019 - 20:00 | Castellón | 1-0 | Olot | Gam4 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 15.Sep.2019 - 20:00 | Linense | 1-0 | Don Benito | Gam4 | 1 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 20:00 | Recreativo Huelva | 1-0 | UCAM Murcia | Gam4 | 1 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 20:00 | Badajoz | 2-1 | Algeciras | Gam4 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 15.Sep.2019 - 20:30 | Hércules | 0-2 | Sabadell | Gam4 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 21:00 | Cornellà | 1-0 | Badalona | Gam4 | 1 | |||
Group 1 | |||||||||
Wed | 18.Sep.2019 - 17:00 | Celta de Vigo II | 4-2 | Melilla | Gam2 | 3 | |||
Sat | 21.Sep.2019 - 13:00 | Coruxo | 0-0 | Ibiza | Gam5 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sat | 21.Sep.2019 - 17:30 | Osasuna II | 4-2 | Real Unión | Gam5 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sat | 21.Sep.2019 - 18:00 | Villarreal II | 0-1 | Barcelona II | Gam5 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sat | 21.Sep.2019 - 19:00 | Langreo | 0-0 | Getafe II | Gam5 | 1 | |||
Group 4 | |||||||||
Sat | 21.Sep.2019 - 19:30 | UCAM Murcia | 2-1 | Granada II | Gam5 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sat | 21.Sep.2019 - 20:00 | Levante II | 1-0 | Llagostera | Gam5 | 2 | |||
Group 4 | |||||||||
Sat | 21.Sep.2019 - 20:00 | Córdoba | 1-1 | Badajoz | Gam5 | 1 | |||
Group 1 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 12:30 | Peña Deportiva | 3-4 | Celta de Vigo II | Gam5 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 13:00 | Prat | 0-1 | FC Andorra | Gam5 | ||||
Sun | 22.Sep.2019 - 13:00 | Ejea | 1-1 | Ebro | Gam5 | ||||
Sun | 22.Sep.2019 - 13:00 | Gimnàstic Tarragona | 2-2 | Cornellà | Gam5 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 13:00 | Pontevedra | 0-1 | Atlético Baleares | Gam5 | ||||
Sun | 22.Sep.2019 - 13:00 | SS Reyes | 2-3 | Real Oviedo II | Gam5 | ||||
Sun | 22.Sep.2019 - 13:00 | Rayo Majadahonda | 1-0 | Atlético Madrid II | Gam5 | ||||
Sun | 22.Sep.2019 - 13:00 | Marino de Luanco | 0-0 | Melilla | Gam5 | ||||
Sun | 22.Sep.2019 - 13:00 | Inter de Madrid | 2-1 | Las Rozas | Gam5 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 13:00 | Deportivo Alavés II | 4-0 | Izarra | Gam5 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 13:00 | Villarrobledo | 2-1 | Villarrubia | Gam5 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 14:00 | Las Palmas II | 0-0 | Real Madrid II | Gam5 | 1 | |||
Group 3 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 18:00 | Badalona | 1-1 | Lleida Esportiu | Gam5 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 18:00 | Racing Ferrol | 0-0 | Sporting Gijón II | Gam5 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 18:00 | Tudelano | 0-3 | Athletic Club II | Gam5 | ||||
Sun | 22.Sep.2019 - 18:00 | Salamanca UDS | 0-2 | UD Logroñés | Gam5 | ||||
Sun | 22.Sep.2019 - 18:00 | Haro Deportivo | 1-0 | Guijuelo | Gam5 | ||||
Sun | 22.Sep.2019 - 18:30 | Real Valladolid II | 3-1 | Barakaldo | Gam5 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 19:00 | Olot | 1-0 | Valencia II | Gam5 | ||||
Sun | 22.Sep.2019 - 19:00 | Sabadell | 1-0 | La Nucía | Gam5 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 19:00 | Calahorra | 1-1 | Unionistas de Salamanca | Gam5 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 19:00 | Sanluqueño | 1-0 | Linense | Gam5 | ||||
Sun | 22.Sep.2019 - 19:00 | Mérida | 0-1 | Recreativo Huelva | Gam5 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 19:15 | Real Sociedad II | 4-3 | Leioa | Gam5 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 19:30 | Espanyol II | 0-0 | Castellón | Gam5 | 4 | |||
Group 2 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 19:30 | Arenas Getxo | 1-1 | Amorebieta | Gam5 | 4 | |||
Group 4 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 19:30 | San Fernando CD | 1-0 | Yeclano | Gam5 | 1 | |||
Group 3 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 20:00 | Hércules | 1-3 | Orihuela | Gam5 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 20:00 | Cultural Leonesa | 4-0 | Burgos | Gam5 | 1 | |||
Group 4 | |||||||||
Sun | 22.Sep.2019 - 20:00 | Don Benito | 1-1 | Marbella | Gam5 | 1 | |||
Sun | 22.Sep.2019 - 20:00 | Talavera | 1-2 | Real Murcia | Gam5 | ||||
Sun | 22.Sep.2019 - 20:00 | Algeciras | 3-0 | Sevilla II | Gam5 | 1 | |||
Sun | 22.Sep.2019 - 20:00 | FC Cartagena | 1-0 | Cádiz II | Gam5 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sat | 28.Sep.2019 - 13:00 | Atlético Madrid II | 4-0 | SS Reyes | Gam6 | 2 |
Football Competitions
National Club Competitions |
NGA ZAF GHA AGO DZA ARE TUN QAT SAU MOZ STP GBR ESP AFR ALB ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL BRA CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DEU DNK ECU EGY EST FIN FRA GBR GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR ITA JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MYS NLD NOR NZL PAN PER POL PRT PRY ROU RUS SGP SLV SRB SVK SVN SWE THA TUR UKR URY USA VEN VNM WAL EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
AFR AFR AFR AFR AFR EUR EUR EUR WOR WOR WOR WOR SOU WOR N/C EUR EUR SOU N/C ASI ASI ASI ASI N/C OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI WOR ASI OCE EUR WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE EUR N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
Segunda B - 2019/2020
- 74% 1134 / 1534 Games
- Home team wins 45.24%
- Draws 30.69%
- Away team wins 24.07%
- Over 1.5 68.43%
- Over 2.5 42.59%
- Over 3.5 22.05%
- Goals 2662
- Goals /match 2.35
- Goals /match home 1.38
- Goals /match away 0.97
- Both teams score 48.77%
- Goals after 80' 17.21%
No tv schedule yet for US
(change)