Competition
CAF Confederation Cup 2018/2019
Africa
Games
Preliminary Round | |||||||||
Tue | 27.Nov.2018 - 03:00 | Asante Kotoko | Eding Sport | ||||||
Tue | 27.Nov.2018 - 16:00 | Petro de Luanda | 4-0 | Orapa United | |||||
Tue | 27.Nov.2018 - 16:00 | Mtibwa Sugar | 4-0 | Northern Dynamo | |||||
Tue | 27.Nov.2018 - 16:00 | Green Eagles | 2-0 | Young Buffaloes | |||||
Tue | 27.Nov.2018 - 16:00 | Kariobangi Sharks | 6-1 | CDE-Colas | |||||
Tue | 27.Nov.2018 - 17:30 | USM Bel Abbès | 4-0 | LISCR | |||||
Tue | 27.Nov.2018 - 19:00 | San-Pédro | 1-1 | Armed Forces | |||||
Tue | 27.Nov.2018 - 20:00 | Zem Zem | 1-2 | Stade d'Abidjan | |||||
Tue | 27.Nov.2018 - 20:00 | Hassania Agadir | 4-0 | ASGNN | |||||
Tue | 27.Nov.2018 - 20:00 | NA Hussein Dey | 2-0 | Diables Noirs | |||||
Tue | 27.Nov.2018 - 21:00 | Salitas | 2-0 | Wakirya | |||||
Wed | 28.Nov.2018 - 15:00 | Miracle Club | 0-8 | Al-Ittihad | |||||
Wed | 28.Nov.2018 - 16:00 | Free State Stars | 0-0 | Mukura | |||||
Wed | 28.Nov.2018 - 16:00 | Green Buffaloes | 2-0 | Al Merreikh Juba | |||||
Wed | 28.Nov.2018 - 16:30 | Elgeco Plus | 3-1 | Deportivo Unidad | |||||
Wed | 28.Nov.2018 - 17:00 | New Star | 0-0 | Vital'O | |||||
Wed | 28.Nov.2018 - 17:30 | ASCOT | 2-0 | Gomido | |||||
Wed | 28.Nov.2018 - 17:30 | Motema Pembe | 4-1 | Anges de Fatima | |||||
Wed | 28.Nov.2018 - 17:30 | Cercle Mbéri | 1-0 | Silver Strikers | |||||
Wed | 28.Nov.2018 - 18:00 | Enugu Rangers | 2-0 | Mekelakeya | |||||
Wed | 28.Nov.2018 - 19:30 | Génération Foot | 0-0 | Djoliba | |||||
Wed | 28.Nov.2018 - 20:00 | Al Ahly Shendi | 1-0 | Nyuki | |||||
Wed | 28.Nov.2018 - 20:30 | Kaizer Chiefs | 4-0 | Zimamoto | |||||
Tue | 04.Dec.2018 - 03:00 | Eding Sport | Asante Kotoko | ||||||
Tue | 04.Dec.2018 - 16:00 | Zimamoto | 2-1 | Kaizer Chiefs | |||||
Tue | 04.Dec.2018 - 16:30 | Northern Dynamo | 0-1 | Mtibwa Sugar | |||||
Tue | 04.Dec.2018 - 17:00 | Armed Forces | 0-1 | San-Pédro | |||||
Tue | 04.Dec.2018 - 17:30 | Diables Noirs | 1-1 | NA Hussein Dey | |||||
Tue | 04.Dec.2018 - 18:30 | ASGNN | 0-0 | Hassania Agadir | |||||
Tue | 04.Dec.2018 - 19:00 | Stade d'Abidjan | 0-1 | Zem Zem | |||||
Tue | 04.Dec.2018 - 19:00 | Djoliba | 0-1 | Génération Foot | |||||
Tue | 04.Dec.2018 - 19:30 | Wakirya | 3-1 | Salitas | |||||
Wed | 05.Dec.2018 - 15:30 | Silver Strikers |
1-0 p.g.(3-4) | Cercle Mbéri | |||||
Wed | 05.Dec.2018 - 16:00 | Vital'O | 1-4 | New Star | |||||
Wed | 05.Dec.2018 - 16:00 | Young Buffaloes | 2-3 | Green Eagles | |||||
Wed | 05.Dec.2018 - 16:00 | Al Merreikh Juba | 0-0 | Green Buffaloes | |||||
Wed | 05.Dec.2018 - 16:00 | Mekelakeya | 1-3 | Enugu Rangers | |||||
Wed | 05.Dec.2018 - 16:00 | CDE-Colas | 0-3 | Kariobangi Sharks | |||||
Wed | 05.Dec.2018 - 16:30 | Mukura | 1-0 | Free State Stars | |||||
Wed | 05.Dec.2018 - 17:00 | Anges de Fatima | 1-1 | Motema Pembe | |||||
Wed | 05.Dec.2018 - 17:30 | Nyuki |
1-0 p.g.(3-1) | Al Ahly Shendi | |||||
Wed | 05.Dec.2018 - 18:00 | Gomido | 1-1 | ASCOT | |||||
Wed | 05.Dec.2018 - 19:00 | LISCR | 1-0 | USM Bel Abbès | |||||
Wed | 05.Dec.2018 - 20:00 | Orapa United | 0-2 | Petro de Luanda | |||||
Wed | 05.Dec.2018 - 20:00 | Deportivo Unidad | 2-1 | Elgeco Plus | |||||
Wed | 05.Dec.2018 - 20:00 | Al-Ittihad | Miracle Club | ||||||
1st Round | |||||||||
Fri | 14.Dec.2018 - 17:30 | Nyuki | 0-1 | Petro de Luanda | |||||
Fri | 14.Dec.2018 - 22:00 | Hassania Agadir | 2-0 | Génération Foot | |||||
Sat | 15.Dec.2018 - 15:00 | Kariobangi Sharks | 0-0 | Asante Kotoko | |||||
Sat | 15.Dec.2018 - 16:00 | KCCA | 3-0 | Mtibwa Sugar | |||||
Sat | 15.Dec.2018 - 16:00 | Al Ahli Tripoli | 1-1 | New Star | |||||
Sat | 15.Dec.2018 - 16:00 | Green Eagles | 0-0 | NA Hussein Dey | |||||
Sat | 15.Dec.2018 - 17:30 | Al Masry | 0-2 | Salitas | |||||
Sat | 15.Dec.2018 - 17:30 | Motema Pembe | 1-1 | San-Pédro | |||||
Sat | 15.Dec.2018 - 18:00 | Etoile du Sahel | 3-0 | Stade d'Abidjan | |||||
Sat | 15.Dec.2018 - 18:00 | USM Bel Abbès | 0-0 | Enugu Rangers | |||||
Sat | 15.Dec.2018 - 19:00 | RSB Berkane | 3-0 | Al-Ittihad | |||||
Sat | 15.Dec.2018 - 19:30 | Hilal Obayed | 0-0 | Mukura | |||||
Sat | 15.Dec.2018 - 20:00 | Zamalek | 7-0 | ASCOT | |||||
Sat | 15.Dec.2018 - 20:00 | CS Sfaxien | 4-1 | Green Buffaloes | |||||
Sat | 15.Dec.2018 - 21:15 | Kaizer Chiefs | 3-0 | Elgeco Plus | |||||
Sun | 16.Dec.2018 - 19:00 | Raja Casablanca | 5-0 | Cercle Mbéri | |||||
Fri | 21.Dec.2018 - 18:00 | Petro de Luanda | 1-0 | Nyuki | |||||
Fri | 21.Dec.2018 - 19:00 | Stade d'Abidjan | 1-0 | Etoile du Sahel | |||||
Sat | 22.Dec.2018 - 14:30 | Elgeco Plus | 0-3 | Kaizer Chiefs | |||||
Sat | 22.Dec.2018 - 16:00 | Mtibwa Sugar | 1-2 | KCCA | |||||
Sat | 22.Dec.2018 - 16:30 | Mukura |
0-0 p.g.(5-4) | Hilal Obayed | |||||
Sat | 22.Dec.2018 - 17:30 | Cercle Mbéri | 1-0 | Raja Casablanca | |||||
Sat | 22.Dec.2018 - 18:30 | Asante Kotoko | 2-1 | Kariobangi Sharks | |||||
Sat | 22.Dec.2018 - 19:00 | Salitas | 0-0 | Al Masry | |||||
Sat | 22.Dec.2018 - 19:00 | San-Pédro | 2-0 | Motema Pembe | |||||
Sat | 22.Dec.2018 - 19:00 | Al-Ittihad | 0-1 | RSB Berkane | |||||
Sat | 22.Dec.2018 - 19:45 | NA Hussein Dey | 2-1 | Green Eagles | |||||
Sun | 23.Dec.2018 - 16:00 | Green Buffaloes | 1-0 | CS Sfaxien | |||||
Sun | 23.Dec.2018 - 17:00 | ASCOT | 2-0 | Zamalek | |||||
Sun | 23.Dec.2018 - 17:00 | New Star | 0-0 | Al Ahli Tripoli | |||||
Sun | 23.Dec.2018 - 18:00 | Enugu Rangers | 2-0 | USM Bel Abbès | |||||
Sun | 23.Dec.2018 - 19:00 | Génération Foot | 1-0 | Hassania Agadir | |||||
Play-offs | |||||||||
Fri | 11.Jan.2019 - 17:00 | Al Ahli Benghazi | 1-0 | NA Hussein Dey | |||||
Sat | 12.Jan.2019 - 16:00 | Nkana | 3-0 | San-Pédro | |||||
Sat | 12.Jan.2019 - 16:00 | Vipers | 0-0 | CS Sfaxien | |||||
Sat | 12.Jan.2019 - 17:00 | African Stars | 1-1 | Raja Casablanca | |||||
Sat | 12.Jan.2019 - 19:00 | Stade Malien Bamako | 1-1 | Petro de Luanda | |||||
Sun | 13.Jan.2019 - 16:00 | Gor Mahia | 2-1 | New Star | |||||
Sun | 13.Jan.2019 - 16:00 | ZESCO United | 3-1 | Kaizer Chiefs | |||||
Sun | 13.Jan.2019 - 16:00 | Jimma Kenema | 0-1 | Hassania Agadir | |||||
Sun | 13.Jan.2019 - 17:00 | Bantu | 1-2 | Enugu Rangers | |||||
Sun | 13.Jan.2019 - 17:30 | Cotonsport | 2-3 | Asante Kotoko | |||||
Sun | 13.Jan.2019 - 17:30 | Otôho d'Oyo | 3-0 | KCCA | |||||
Sun | 13.Jan.2019 - 18:00 | Ittihad Tanger | 0-0 | Zamalek | |||||
Sun | 13.Jan.2019 - 19:00 | Al-Nasr | 1-0 | Salitas | |||||
Sun | 13.Jan.2019 - 20:00 | Al Hilal Omdurman | 3-0 | Mukura | |||||
Mon | 14.Jan.2019 - 19:30 | Jaraaf | 2-0 | RSB Berkane | |||||
Fri | 18.Jan.2019 - 03:00 | Qualifier | Etoile du Sahel | ||||||
Sat | 19.Jan.2019 - 16:30 | Mukura | 1-0 | Al Hilal Omdurman | |||||
Sat | 19.Jan.2019 - 18:00 | Petro de Luanda | 2-1 | Stade Malien Bamako | |||||
Sat | 19.Jan.2019 - 19:00 | Salitas | 3-1 | Al-Nasr | |||||
Sat | 19.Jan.2019 - 20:00 | Zamalek | 3-1 | Ittihad Tanger | |||||
Sat | 19.Jan.2019 - 21:00 | Kaizer Chiefs | 1-2 | ZESCO United | 2 | ||||
Sat | 19.Jan.2019 - 21:00 | RSB Berkane | 5-1 | Jaraaf | |||||
Sat | 19.Jan.2019 - 22:00 | Hassania Agadir | 4-0 | Jimma Kenema | |||||
Sun | 20.Jan.2019 - 16:00 | KCCA | 2-0 | Otôho d'Oyo | |||||
Sun | 20.Jan.2019 - 17:00 | New Star | 0-0 | Gor Mahia | |||||
Sun | 20.Jan.2019 - 18:00 | Asante Kotoko | 2-1 | Cotonsport | |||||
Sun | 20.Jan.2019 - 18:00 | Enugu Rangers | 2-1 | Bantu | |||||
Sun | 20.Jan.2019 - 19:00 | San-Pédro | 0-0 | Nkana | |||||
Sun | 20.Jan.2019 - 19:00 | Raja Casablanca | 1-0 | African Stars | |||||
Sun | 20.Jan.2019 - 20:00 | CS Sfaxien | 3-0 | Vipers | |||||
Sun | 20.Jan.2019 - 21:00 | NA Hussein Dey | 3-1 | Al Ahli Benghazi | |||||
Group Stage | |||||||||
Sun | 03.Feb.2019 - 16:00 | Otôho d'Oyo | 1-1 | RSB Berkane | Group A | Gam1 | |||
Sun | 03.Feb.2019 - 16:00 | Enugu Rangers | 2-0 | Salitas | Group B | Gam1 | |||
Sun | 03.Feb.2019 - 16:00 | Gor Mahia | 4-2 | Zamalek | Group D | Gam1 | |||
Sun | 03.Feb.2019 - 19:00 | Hassania Agadir | 1-1 | Raja Casablanca | Group A | Gam1 | |||
Sun | 03.Feb.2019 - 19:00 | Etoile du Sahel | 0-1 | CS Sfaxien | Group B | Gam1 | |||
Sun | 03.Feb.2019 - 19:00 | ZESCO United | 2-0 | Nkana | Group C | Gam1 | |||
Sun | 03.Feb.2019 - 19:00 | Al Hilal Omdurman | 1-0 | Asante Kotoko | Group C | Gam1 | |||
Sun | 03.Feb.2019 - 22:00 | NA Hussein Dey | 2-1 | Petro de Luanda | Group D | Gam1 | 4 | ||
Wed | 13.Feb.2019 - 16:00 | Nkana | 2-1 | Al Hilal Omdurman | Group C | Gam2 | |||
Wed | 13.Feb.2019 - 19:00 | Raja Casablanca | 0-0 | Otôho d'Oyo | Group A | Gam2 | |||
Wed | 13.Feb.2019 - 19:00 | Salitas | 0-0 | Etoile du Sahel | Group B | Gam2 | |||
Wed | 13.Feb.2019 - 19:00 | Asante Kotoko | 2-1 | ZESCO United | Group C | Gam2 | 6 | ||
Wed | 13.Feb.2019 - 19:00 | Petro de Luanda | 2-1 | Gor Mahia | Group D | Gam2 | |||
Wed | 13.Feb.2019 - 22:00 | RSB Berkane | 2-1 | Hassania Agadir | Group A | Gam2 | 12 | ||
Wed | 13.Feb.2019 - 22:00 | CS Sfaxien | 1-1 | Enugu Rangers | Group B | Gam2 | |||
Wed | 13.Feb.2019 - 22:00 | Zamalek | 1-1 | NA Hussein Dey | Group D | Gam2 | 22 | ||
Sun | 24.Feb.2019 - 16:00 | Nkana | 3-1 | Asante Kotoko | Group C | Gam3 | |||
Sun | 24.Feb.2019 - 16:00 | Gor Mahia | 2-0 | NA Hussein Dey | Group D | Gam3 | |||
Sun | 24.Feb.2019 - 19:00 | Raja Casablanca | 2-4 | RSB Berkane | Group A | Gam3 | 2 | ||
Sun | 24.Feb.2019 - 19:00 | CS Sfaxien | 0-0 | Salitas | Group B | Gam3 | |||
Sun | 24.Feb.2019 - 19:00 | ZESCO United | 1-1 | Al Hilal Omdurman | Group C | Gam3 | |||
Sun | 24.Feb.2019 - 22:00 | Hassania Agadir | 2-1 | Otôho d'Oyo | Group A | Gam3 | |||
Sun | 24.Feb.2019 - 22:00 | Etoile du Sahel | 2-1 | Enugu Rangers | Group B | Gam3 | |||
Sun | 24.Feb.2019 - 22:00 | Zamalek | 1-1 | Petro de Luanda | Group D | Gam3 | 10 | ||
Sun | 03.Mar.2019 - 16:00 | Otôho d'Oyo | 1-0 | Hassania Agadir | Group A | Gam4 | |||
Sun | 03.Mar.2019 - 16:00 | Enugu Rangers | 0-2 | Etoile du Sahel | Group B | Gam4 | |||
Sun | 03.Mar.2019 - 19:00 | Salitas | 0-0 | CS Sfaxien | Group B | Gam4 | |||
Sun | 03.Mar.2019 - 19:00 | Asante Kotoko | 3-0 | Nkana | Group C | Gam4 | |||
Sun | 03.Mar.2019 - 19:00 | Al Hilal Omdurman | 3-1 | ZESCO United | Group C | Gam4 | |||
Sun | 03.Mar.2019 - 19:00 | Petro de Luanda | 0-1 | Zamalek | Group D | Gam4 | |||
Sun | 03.Mar.2019 - 22:00 | RSB Berkane | 0-0 | Raja Casablanca | Group A | Gam4 | 2 | ||
Sun | 03.Mar.2019 - 22:00 | NA Hussein Dey | 1-0 | Gor Mahia | Group D | Gam4 | |||
Sun | 10.Mar.2019 - 16:00 | Nkana | 3-0 | ZESCO United | Group C | Gam5 | |||
Sun | 10.Mar.2019 - 16:00 | Petro de Luanda | 2-0 | NA Hussein Dey | Group D | Gam5 | |||
Sun | 10.Mar.2019 - 19:00 | Raja Casablanca | 0-0 | Hassania Agadir | Group A | Gam5 | |||
Sun | 10.Mar.2019 - 19:00 | CS Sfaxien | 2-1 | Etoile du Sahel | Group B | Gam5 | |||
Sun | 10.Mar.2019 - 19:00 | Salitas | 1-1 | Enugu Rangers | Group B | Gam5 | |||
Sun | 10.Mar.2019 - 19:00 | Asante Kotoko | 1-1 | Al Hilal Omdurman | Group C | Gam5 | |||
Sun | 10.Mar.2019 - 22:00 | RSB Berkane | 3-0 | Otôho d'Oyo | Group A | Gam5 | |||
Sun | 10.Mar.2019 - 22:00 | Zamalek | 4-0 | Gor Mahia | Group D | Gam5 | |||
Sun | 17.Mar.2019 - 16:00 | Hassania Agadir | 1-0 | RSB Berkane | Group A | Gam6 | 4 | ||
Sun | 17.Mar.2019 - 16:00 | Otôho d'Oyo | 1-4 | Raja Casablanca | Group A | Gam6 | |||
Sun | 17.Mar.2019 - 16:00 | Etoile du Sahel | 1-0 | Salitas | Group B | Gam6 | |||
Sun | 17.Mar.2019 - 16:00 | Enugu Rangers | 0-1 | CS Sfaxien | Group B | Gam6 | |||
Sun | 17.Mar.2019 - 19:00 | ZESCO United | 2-1 | Asante Kotoko | Group C | Gam6 | 5 | ||
Sun | 17.Mar.2019 - 19:00 | Al Hilal Omdurman | 4-1 | Nkana | Group C | Gam6 | |||
Sun | 17.Mar.2019 - 19:00 | Gor Mahia | 1-0 | Petro de Luanda | Group D | Gam6 | |||
Sun | 17.Mar.2019 - 19:00 | NA Hussein Dey | 0-0 | Zamalek | Group D | Gam6 | 4 | ||
Quarter-finals | |||||||||
Sun | 07.Apr.2019 - 16:00 | Nkana | 2-1 | CS Sfaxien | |||||
Sun | 07.Apr.2019 - 16:00 | Gor Mahia | 0-2 | RSB Berkane | |||||
Sun | 07.Apr.2019 - 19:00 | Etoile du Sahel | 3-1 | Al Hilal Omdurman | 1 | ||||
Sun | 07.Apr.2019 - 22:00 | Hassania Agadir | 0-0 | Zamalek | 3 | ||||
Sun | 14.Apr.2019 - 19:00 | CS Sfaxien | 2-0 | Nkana | |||||
Sun | 14.Apr.2019 - 22:00 | Zamalek | 1-0 | Hassania Agadir | 5 | ||||
Sun | 14.Apr.2019 - 22:00 | RSB Berkane | 5-1 | Gor Mahia | |||||
Tue | 23.Apr.2019 - 19:00 | Al Hilal Omdurman | 1-2 | Etoile du Sahel | 9 | ||||
Semi-finals | |||||||||
Sun | 28.Apr.2019 - 19:00 | CS Sfaxien | 2-0 | RSB Berkane | |||||
Sun | 28.Apr.2019 - 22:00 | Zamalek | 1-0 | Etoile du Sahel | 7 | ||||
Sun | 05.May.2019 - 19:00 | RSB Berkane | 3-0 | CS Sfaxien | |||||
Sun | 05.May.2019 - 22:00 | Etoile du Sahel | 0-0 | Zamalek | 5 | ||||
Final | |||||||||
Mon | 20.May.2019 - 01:00 | RSB Berkane | 1-0 | Zamalek | 9 | ||||
Sun | 26.May.2019 - 23:00 | Zamalek |
1-0 e.t.(1-0) p.g.(5-3) | RSB Berkane | 14 |
Football Competitions
National Club Competitions |
NGA ZAF GHA AGO DZA ARE TUN QAT SAU MOZ STP GBR ESP AFR ALB ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL BRA CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DEU DNK ECU EGY EST FIN FRA GBR GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR ITA JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MYS NLD NOR NZL PAN PER POL PRT PRY ROU RUS SGP SLV SRB SVK SVN SWE THA TUR UKR URY USA VEN VNM WAL EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
AFR AFR AFR AFR AFR EUR EUR EUR WOR WOR WOR WOR SOU WOR N/C EUR EUR SOU N/C ASI ASI ASI ASI N/C OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI WOR ASI OCE EUR WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE EUR N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
CAF Confederation Cup - 2018/2019
- 98% 167 / 171 Games
- Home team wins 58.68%
- Draws 23.95%
- Away team wins 17.37%
- Over 1.5 64.07%
- Over 2.5 41.32%
- Over 3.5 19.16%
- Goals 376
- Goals /match 2.25
- Goals /match home 1.57
- Goals /match away 0.68
- Both teams score 36.53%
- Goals after 80' 0%
No tv schedule yet for US
(change)